Anders Kijken naar Kritische eters  (K2608)

€ 630

Inschrijven

Mogelijk t/m 26 juni 2026,
tenzij eerder vol

Inclusief lunch
Docenten uit de praktijk
Gemiddelde beoordeling 8,4
CEDEO- / CRKBO-erkend
Mail mij bij nieuwe datumVoeg toe aan wensenlijst
Eten is één van de meest belangrijke, maar ook complexe vaardigheden die kinderen moeten leren. Wil je meer weten waarom sommige kinderen kritische eters zijn? Wil je weten hoe je, door anders te kijken, kritisch etende kinderen beter kunt begeleiden/ behandelen? In deze cursus leer je over de relatie tussen Sensorische Informatieverwerking en eten en drinken. Je krijgt theoretische diepgang en onderbouwing en je leert gericht doorverwijzen.
 
  • Inhoud

    Samen met de Kinder(di)eetcreatie hebben we deze module ontwikkeld rondom kritisch eetgedrag. De Kinder(di)eetcreatie ontwikkelt methoden en spelmateriaal voor het begeleiden van kinderen met een diëtistische hulpvraag. Het materiaal daagt uit, enthousiasmeert en speelt in op de belevingswereld en nieuwsgierigheid van kinderen. De methodiek Kritische eters is, waar mogelijk, evidence based onderbouwd. Dit gecombineerd met ruime werkervaring heeft een complete methode opgeleverd die goed toepasbaar is in de praktijk van de (kinder)diëtist.

    Eten is één van de meest belangrijke, maar ook complexe vaardigheden die kinderen moeten leren. Doordat eten zo complex is, zijn eetstoornissen en eetproblemen bij kinderen veel voorkomend. Geschat wordt dat bijna de helft van de kinderen voor de basisschoolleeftijd problemen heeft met eten. (Kinder)diëtisten krijgen in de praktijk steeds meer kinderen aangemeld waarbij de problemen verder strekken dan een afgestemde calorie-inname, gezonde eetpatronen, afvallen of aankomen. Kinderen zijn kieskeurig ten aanzien van smaak, temperatuur, geur of de structuur van voeding. In de begeleiding van deze kinderen krijgen diëtisten steeds meer vragen over de relatie tussen prikkelverwerking en eten en drinken. Na het afronden van de praktische en theoretisch onderbouwde cursus kun je de volgende dag in je praktijk al aan de slag met de informatie en materialen.

    Deze cursus is in eerste instantie voor (kinder)diëtisten. In deze 3-daagse analyseer je kritisch eetgedrag vanuit een zintuiglijk perspectief. Met kennis over de zintuigen en het proces van prikkelverwerking leer je te kiezen voor een begeleidingsstrategie die past bij het kind in zijn omgeving (thuis, instelling, ziekenhuis).

    De cursus kan ook gevolgd worden zonder gebruik te maken van de methodiek van de Kinder (di)eetcreatie. Wij zorgen ervoor dat er materiaal aanwezig is zodat iedereen mee kan doen.

    • Kan de eetdrink situatie analyseren op materiaalfactoren, kindfactoren, interactie en omgevingsfactoren en kan deze relateren aan prikkelverwerking.
    • Kent de neuropsychologische onderbouwing in het proces van sensorische informatieverwerking.
    • Kent het kwadrantenmodel van W.Dunn.
    • Herkent (mond)motorische problemen in relatie tot voedselverwerking en kan waar nodig gericht doorverwijzen en voedingsadviezen aanpassen.
    • Analyseert de voedingsgewoonten en beredeneert of- en op welke manier de zintuigen en de prikkelverwerking een rol spelen in de voedingsintake.
    • Onderzoekt de factoren die van invloed zijn op het kritische eet gedrag
    • Maakt een sensorisch eet/drink profiel.
    • Doet onderzoek naar kritische eetgedrag en kan vanuit verschillende referentiekaders (waaronder die van de Sensorische Informatieverwerking) hypotheses vormen over de te kiezen begeleidingsstrategie(en).
    • Gebruikt en verwerkt de intakelijst voor de diëtist met betrekking tot sensorische informatieverwerkingsproblemen in relatie tot voeding en eetgedrag.

    • Relateert het proces van sensorische informatieverwerking  aan voeding en voedingsproblemen.
    • Past de kennis over de zintuigen en het proces van prikkelverwerking toe in het maken  van keuzes in  het proces van klinisch redeneren.
    • Herkent kritisch eetgedrag  gerelateerd aan Autisme Spectrum Stoornissen
    • Beschrijft de verschillende zintuigen, hun functie in het proces van eten en drinken voeding en voedingsverwerking.
    • Beschrijft de relatie tussen zintuigen, activatie en eten en drinken.
    • Herkent en onderkent “rode vlaggen” en weet wanneer andere specialisten/experts betrokken moeten worden.

    • Stemt de keuze voor eten en drinken af op het sensorisch profiel van het kind.
    • Relateert het kritische eten aan gedrag en/of pedagogische aspecten en kan waar nodig gericht doorverwijzen.
    • Maakt gebruik van de methode kritisch eten om ouders en kinderen meer inzicht te geven in wat het kind nodig heeft voor een gezonde en plezierige voedingsintake.
    • Relateert sensorische informatieverwerking aan eten en drinken en kan de voedingssituatie afstemmen op het sensorische profiel van het kind.
    • Beredeneert kritisch of een behandelinsteek vanuit de zintuigen en de prikkelverwerking wenselijk is.
    • Hanteert  functionele en participatiegerichte behandeldoelstellingen.
    • Past het Zintuiglijk Activiteiten Programma (ZAP) zo toe dat participatie in eet en drinkactiviteiten wordt voorbereid of ondersteund.
    • Kent het matrix model en kan dit toepassen in de eet/drinksituatie.
    • Kent de methode van de Kinder(di)eetcreatie en kan deze toepassen bij kritisch eetgedrag.

    • Bespreekt met ouder(s) een passende begeleidingsstijl.
    • Legt ouders en het kind uit welke sensorische en andere factoren van invloed zijn op het kieskeurige eetgedrag.
    • Gebruikt de methode van de kinderdieetcreatie in de communicatie met het kind.
    • Werkt samen met ouders en het kind en kan de sensorische informatieverwerking voor hen toegankelijk maken.
    • Kan op basis van evidence of best-practice de gekozen begeleidingsstrategie onderbouwen en deze bespreken met ouders.

    Werkwijze

    • Interactieve colleges: De kennis gerelateerde lessen zullen in college vorm gegeven worden waarbij kennis en ervaring kunnen worden ingebracht vanuit de deelnemers waardoor de theorie meteen verwerkt kan worden in praktische casuïstiek vragen.
    • Werkcolleges: voor de verwerking van de theoretische kennis naar de praktijk wordt gekozen voor discussiegroepen, het uitwerken en bespreken van casuïstiek opdrachten en werkcolleges waarin we opdrachten in de groep uitwerken.
    • Thuisopdrachten; in deze module zijn opdrachten verwerkt die thuis kunnen worden voorbereid.

    De cursus wordt ondersteund met een digitale leeromgeving. Zo heb je altijd toegang tot het lesrooster, digitale literatuur en contact met mededeelnemers en docenten. 

    Wil je gezamenlijk met je hele team deze cursus volgen? Dat kan! Deze cursus kan op verzoek incompany gegeven worden.  Vraag een offerte aan.

  • Datums

    Datums

    Vr 16 januari 2026 van 09:00-16:00
    Wo 4 maart 2026 van 09:00-16:00
    Ma 16 maart 2026 van 09:00-16:00

    Locatie: Oude Vest 91 te Leiden

    (omvang 18 uur)

    Locatie

    Leiden
  • Accreditatie

    Certificaat

    Je ontvangt een certificaat indien je minimaal 90% aanwezig bent geweest en de cursus met goed gevolg hebt afgerond.

  • Doelgroep

    Doelgroep

    • Diëtist

  • Docenten
    Irma Bellaerts

    Irma Bellaerts

    Irma Bellaerts is als kinderdiëtist gespecialiseerd in behandeling van kritisch eetgedrag/ ARFID en is geschoold op het gebied van ASS, ADHD en sensorische informatieverwerking.
    Zij is werkzaam binnen haar eigen kinderdiëtistenpraktijk. Daarnaast ontwikkelt zij vanuit De Kinder(di)eetcreatie behandel- en spelmateriaal voor kinderen met een diëtistische hulpvraag. Irma is co auteur van de Dieetbehandelingsrichtlijn Eetproblemen bij kinderen: restrictief of selectief eetgedrag, voedselweigering en ARFID. Voor Opleidingsinstituut Anders Kijken naar Kinderen is zij docent voor de opleiding ‘Anders kijken neer kritisch eetgedrag’.Lees meer
    Moniek van Vliet-Hakkenberg

    Moniek van Vliet-Hakkenberg

  • Literatuur
    Uiterlijk vijf weken voor de startdatum word je geïnformeerd over eventuele wijzigingen in de literatuur.
     

    De prijs is excl. aanschaf methode en materialen van De Kinder(di)eetcreatie. Het aanschaffen van de methode van de di(eet)creatie is geen verplichting. Er is tijdens de module materiaal beschikbaar. 
    Kosten voor een abonnement van De Kinder(di)eetcreatie en methode Kritische Eters (optioneel na het volgen van deze cursus):

    • Abonnement: De Kinder(di)eetcreatie €50,- per kalenderjaar.
    • Methode: Kritische eters van De Kinder(di)eetcreatie € 595,-.

    Bij aanschaf tijdens cursus krijg je een startpakket met werkbladen voor 5 kinderen gratis. Algemene voorwaarden m.b.t. het abonnement en aanschaf van de methode kunnen worden opgevraagd via info@kinderdieetcreatie.nl. Tijdens de cursus zijn deze en de materialen in te zien. Algemene voorwaarden m.b.t. lidmaatschap en aanschaf methode kunnen worden opgevraagd via info@kinderdieetcreatie.nl. Voor meer informatie over deze methode www.kinderdieetcreatie.nl.

  • Reviews