Over de LOGO-verklaring
Om in aanmerking te komen voor een LOGO-verklaring moet je voldoen aan de landelijke vooropleidingseisen voor toelating tot de GZ-opleiding. Je moet o.a. aantonen dat u aan de onderstaande twaalf onderdelen voldoet.
Ten behoeve van LOGO-verklaring (uitsluitend tbv een opleidingsplek) kunnen psychologen bij RINO Groep deelnemen aan verschillende cursussen en daarmee punten behalen voor een deel van de twaalf onderdelen.
Zie ook website VLOGO.
ECTS punten voor LOGO-verklaring
Persoonlijkheidsstoornissen bij ouderen | 1 ECT Persoonlijkheidsleer
Persoonlijkheidsstoornissen bij ouderen gaan vaak een ingewikkeld samenspel aan met andere psychische, gedrags- en systeemproblemen. In deze cursus leer je deze stoornissen herkennen en ontdek je de mogelijkheden van diagnostiek en behandeling. Met deze deskundigheid kun je bijdragen aan de psychische én lichamelijke gezondheid van ouderen.
>meer informatie
Inleiding IMH: Ontwikkeling en het perspectief van het jonge kind (0-6 jaar) | 1 ECT Ontwikkelingspsychologie
Steeds meer wordt duidelijk dat de ontwikkeling van mensen niet statisch maar dynamisch verloopt en van kwaliteit kan verschillen. In deze cursus kijken we vanuit het gedachtegoed van de levenslooppsychologie en Infant Mental Health naar de ontwikkeling van kinderen tot 6 jaar.
>meer informatie
Ontwikkelingspsychologie en psychopathologie bij kinderen, jongeren en (jong-)volwassenen | 1 ECT Ontwikkelingspsychologie, 1 ECT Psychopathologie
Als je werkt met kinderen en jongeren, is het belangrijk dat je basiskennis hebt van ontwikkelingspsychologie en psychische stoornissen. In deze cursus ontdek je wat een normale ontwikkeling is en welke psychopathologie het meest voorkomt bij kinderen en jeugdigen.
>meer informatie
Psychodiagnostiek bij het zeer jonge kind (0-6 jarige) | 1,5 ECT Ontwikkelingspsychologie
Hoe doe je diagnostisch onderzoek bij zeer jonge kinderen? In deze cursus krijg je zicht op de specifieke kenmerken van de ouder-kindrelatie - het gedachtegoed van Infant Mental Health (IMH) - en middelen voor diagnostisch onderzoek die daarnaar verwijzen. Daarnaast verdiept deze cursus je kennis van ontwikkelingsbeelden en psychopathologie. Daarmee draag je bij aan de vroegtijdige onderkenning en behandeling van psychische problemen van kinderen.
>meer informatie
Basiscursus cognitieve gedragstherapie - Inleiding (30 uur), Op locatie/Online | 3 ECT Behandelingsmodellen en strategieen, 0,5 ECT Diagnostische modellen en strategieën, 0,5 ECT Psychopathologie, 1 ECT Gespreksvoering, observatie en rapportage
In dit inleidende deel van de basiscursus ga je praktisch aan de slag met elementen uit het gedragstherapeutisch proces en oefen je het ontwerpen van functie- en betekenisanalyses en therapieplannen.
>meer informatie
Basiscursus cognitieve gedragstherapie - accent KJ (100 uur) - Op locatie | 10 ECT Behandelingsmodellen en strategieen, 1 ECT Psychopathologie, 2 ECT Diagnostische modellen en strategieën, 3 ECT Gespreksvoering, observatie en rapportage
In de cursus ontwikkel je cognitief gedragstherapeutische vaardigheden toegespitst op verschillende leeftijden, ontwikkelingsfasen, klachten en probleemgebieden. De basis voor deze ontwikkeling leg je door te duiken in de theorie achter gedragstherapie, het gedragstherapeutisch proces, verschillende leertheorieën en cognitieve- en gedragstherapeutische interventies die daaruit voortvloeien. Je leert doelgroepgericht: met accent op kind en jeugd.
>meer informatie
Basiscursus cognitieve gedragstherapie - Verdieping (70 uur) - Op locatie/Online | 1,5 ECT Diagnostische modellen en strategieën, 7 ECT Behandelingsmodellen en strategieen, 0,5 ECT Psychopathologie, 2 ECT Gespreksvoering, observatie en rapportage
In dit verdiepende deel van de basiscursus oefen je met gedragstherapeutische en cognitieve technieken. Je legt daarvoor de basis door te duiken in de theorie achter gedragstherapie en het gedragstherapeutisch proces. Na deze cursus kun je de behandelde technieken zelfstandig onder supervisie toepassen.
>meer informatie
Basiscursus cognitieve gedragstherapie (100 uur) - Op locatie/Online | 10 ECT Behandelingsmodellen en strategieen, 1 ECT Psychopathologie, 2 ECT Diagnostische modellen en strategieën, 3 ECT Gespreksvoering, observatie en rapportage
In de cursus ontwikkel je cognitief gedragstherapeutische vaardigheden toegespitst op verschillende leeftijden, ontwikkelingsfasen, klachten en probleemgebieden. De basis voor deze ontwikkeling leg je door te duiken in de theorie achter gedragstherapie, het gedragstherapeutisch proces, verschillende leertheorieën en cognitieve en gedragstherapeutische interventies die daaruit voortvloeien.
>meer informatie
Basiscursus psychopathologie volwassenen | 1,5 ECT Psychopathologie
Deze basiscursus geeft je een helder overzicht van de belangrijkste psychiatrische stoornissen en de terminologie van vandaag. Je leert de stoornissen herkennen en benoemen.
>meer informatie
ADHD bij kinderen en jongeren | 0,5 ECT Behandelingsmodellen en strategieen, 0,5 ECT Diagnostische modellen en strategieën, 0,5 ECT Neuropsychologie
Deze cursus behandelt de nieuwste wetenschappelijke inzichten over ADHD en comorbide stoornissen en problemen. Je ontdekt dat in de loop van de ontwikkeling van kind tot volwassene het zwaartepunt van de problematiek verschuift. En je leert hoe je daarmee rekening houdt bij diagnostiek en behandeling.
>meer informatie
