Eendaagse SRH vanuit een andere kijk op gezondheid  (S2603)

Ondersteuning bieden die écht past bij wat iemand nodig heeft, kan en zelf wil?

€ 340

Selecteer uitvoering:
Inschrijven

Mogelijk t/m 14 mei 2026,
tenzij eerder vol

Inclusief lunch
Docenten uit de praktijk
Gemiddelde beoordeling 8,4
CEDEO- / CRKBO-erkend
Mail mij bij nieuwe datumVoeg toe aan wensenlijst
Deze eendaagse, ervaringsgerichte training laat zien hoe jij als professional op een betekenisvolle manier kunt bijdragen aan herstel, eigen regie en duurzaam welbevinden. Dit doe je door de begeleidingsmethodiek Steunend Relationeel Handelen (SRH) te combineren met het gedachtengoed van Positieve Gezondheid.
 
  • Inhoud

    Hoe bied je ondersteuning die écht past bij wat iemand nodig heeft, kan en zelf wil? In de training SRH vanuit een andere kijk op gezondheid combineren we de begeleidingsmethodiek Steunend Relationeel Handelen (SRH) met het gedachtengoed van Positieve Gezondheid. Deze eendaagse, ervaringsgerichte training laat zien hoe jij als professional op een betekenisvolle manier kunt bijdragen aan herstel, eigen regie en duurzaam welbevinden.
     
    Hoe SRH en Positieve Gezondheid elkaar versterken.
    Het bewust inzetten van de kernhandelingen (SRH): verbinden, verstaan, verzekeren en versterken met het andere gesprek van Positieve Gezondheid geeft de kans om samen met de cliënt te ontdekken wat belangrijk is in zijn leven. De tool, het Spinnenweb van Positieve Gezondheid geïntegreerd in de methodische cyclus van SRH, maakt zichtbaar waar kansen liggen en ondersteunt een proces van herstel en groei dat echt bij de cliënt zelf begint.

    Wat leer je?

    • Verwoorden hoe de vier kernhandelingen worden ingezet om zowel steunend als relationeel te werken.
    • Inzicht tonen in het werken vanuit Positieve Gezondheid en dit concreet toepassen met behulp van het Spinnenweb en het andere gesprek.
    • Kennis over hoe met een client ontdekken wat werkelijk belangrijk is in zijn leven en hierop effectief aansluiten.
    • Bewust zijn van de invloed van eigen houding, taalgebruik en reflectie op de begeleidingsrelatie en het bevorderen van herstel, eigen regie en duurzaam welbevinden.

    Werkwijze

    Deelnemers leren werken vanuit de principes van Positieve Gezondheid door middel van het Spinnenweb en het andere gesprek. Ze oefenen in het toepassen van de vier kernhandelingen om op een steunende en relationele manier aan te sluiten bij wat voor de cliënt belangrijk is. Daarbij is er aandacht voor de invloed van eigen houding, taal en reflectie op de begeleidingsrelatie, herstel, eigen regie en duurzaam welbevinden.

    De cursus wordt ondersteund met een digitale leeromgeving. Zo heb je altijd toegang tot het lesrooster, digitale literatuur en contact met mededeelnemers en docenten. 

    Wil je gezamenlijk met je hele team deze ééndaagse training volgen? Dat kan! Deze ééndaagse training kan op verzoek incompany gegeven worden.  Vraag een offerte aan.

  • Datum
    Do 18 juni 2026 van 09:30-16:30

    (Omvang: 6 uur)

    Locatie: Utrecht
  • Accreditatie

    Certificaat

    Je ontvangt een certificaat indien je minimaal 90% aanwezig bent geweest en de cursus met goed gevolg hebt afgerond.

  • Doelgroep

    Doelgroep

    • Sociaal psychiatrisch verpleegkundige
    • Jeugdverpleegkundige
    • Hbo-verpleegkundige
    • Mbo-verpleegkundige
    • Jeugdzorgwerker
    • Sociaal pedagogisch werker
    • Social worker
    • Maatschappelijk werker

  • Docenten
    Mitchell Tiber

    Mitchell Tiber

    Mitchell Tiber is werkzaam als systeemtherapeut en Sociaal Psychiatrisch Verpleegkundige binnen de Kind- en Jeugdpsychiatrie. Daarnaast is hij trainer Steunend Relationeel Handelen (SRH) en trainer Positieve gezondheid. In zijn dagelijkse werkzaamheden werkt hij met jongeren met een licht verstandelijke beperking en een psychiatrische stoornis, en hun gezinnen. Ook is hij als systeemtherapeut betrokken bij REstart. Dit project van een school voor speciaal onderwijs heeft als doel heeft om langdurige thuiszitters weer naar school te krijgen.

    Belangrijke waarde in zijn werk is het aansluiten bij de wensen en behoeften van de ander om vanuit co-creatie te zoeken naar wat nodig is om dit te verwezenlijken. Hierin ziet hij zichzelf als een passant die tijdelijk mee mag denken over hoe de wil werken gezondheid, welzijn en herstel. 

    Mitchell: 'Ik geloof in de kracht van verbondenheid. Verbondenheid met jezelf en de ander als belangrijke kracht voor herstel. Vanuit deze verbondenheid geef ik invulling aan mijn werk. Werken met gezinnen en systemen en hierin de onderlinge verbondenheid vergroten vind ik hierbij belangrijk. Als docent wil ik hulpverleners graag leren om dit in hun werk toe te passen.'Lees meer
  • Literatuur
    Uiterlijk vijf weken voor de startdatum word je geïnformeerd over eventuele wijzigingen in de literatuur.
  • Reviews